Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Dekoracyjne lambrekin do okien

Jak uszyć lambrekin boa, woda, warkocz

Lambrekin, jako bardzo szykowna dekoracja, nadaje się do wystroju okna w salonie, wręcz idealnie. Oczywiście jego wybór to kwestia upodobań, charakteru pokoju dziennego i tego jak jego wnętrze zostało zaaranżowane. Jednakowoż spora ilość ciekawie uszytych lambrekinów pozwala ich użyć tak w pomieszczeniach o wystroju klasycznym, jak i nowoczesnym. Lambrekiny woda sprawdzą się w dużych pomieszczeniach także nad oknem tarasowym. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by użyć ich do dekoracji okien w niewielkich pokojach- wybieramy wtedy materiał w jednolitym kolorze, by nie stwarzać wrażenia natłoku.

Lambrekin posłuży, jako firana oraz zasłona w zależności od tego, z jakiej tkaniny został wykonany i jak go ułożymy ozdabiając okno, a może być też dodatkiem do firan. Samodzielne wykonanie go do własnego mieszkania nie musi być zadaniem trudnym. Wystarczy zapoznać się z instrukcją uszycia lambrekinu boa lub w formie warkocza. Potrzebny jest odpowiednio szeroki pas materiału. Jeśli upniemy go w formie warkocza jednakowy z obu stron, jeśli ma natomiast być asymetryczny trzeba będzie go odpowiednio skroić i obszyć. Potrzebna jest taśma marszcząca, jaką wszywamy u góry w miejscu przypięcia. Tym samym opadający w dół materiał będzie falował dzięki taśmie.

By uszyć lambrekin boa potrzebne będą dwa kawałki materiału takie by po zmarszczeniu miał on długość odpowiednią dla szerokości okna. Zazwyczaj powinien to być płat tkaniny odpowiadający 3 krotnej żądanej długości lambrekinu. Jeden powinien być szerszy drugi węższy. Oba pasma materiału złożone w rulon oraz taśmę marszczącą należy przeszyć dwukrotnie przez środek. Mają powstać w ten sposób dwa równoległe szwy a na końcu marszczymy mocno taśmę. Z kolei wykonanie lambrekinu w formie warkocza wymaga umiejętnego połączenia marszczeń materiału przy pomocy nici, tak by powstał wzór warkocza.

Natomiast lambrekiny woda najbardziej efektownie prezentują się wykonane z tkanin lekkich, zwiewnych, delikatnie przezroczystych. Przy dłuższych karniszach najlepiej wybierać lambrekiny złożone z kilku części nachodzących na siebie. Do jego wykonania potrzebny jest płat materiału odpowiedniej długości wycięty w kształt trapezu. Potrzebna będzie taśma typu smok, którą przyszywa się na górę i boki a podstawę trapezu oblamowuje. Taśma zmarszczy efektownie materiał.