Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Nowoczesne firany gotowe

Modne firanki makarony i panele

Makarony na okno to ostatnio bardzo modne firanki, zastępujące tradycyjne firany. Ich nietypowy wygląd przykuwa uwagę i potrafi ożywiać wnętrze, w którym pojawiają się pojawiają. Świetnie nadają się do ciemnych pomieszczeń, ponieważ przepuszczają więcej światła. Równie dobrze prezentują się w dużych salonach z szerokimi oknami, w tym także odpowiednie są do okien balkonowych. Nikogo nie powinien zrażać taki wygląd firan, nawet ze względu na ich zdejmowanie, czy pranie. Po odpięciu wystarczy zawiązać w połowie: raz krótszą firanę i dwa razy dłuższą niezbyt mocno i w ten sposób prać w pralce. Makarony tak prane nie plątają się i co za tym idzie nie niszczą. Toteż utrzymanie ich w czystości nie jest już tak wielkim wyczynem jakby się mogło wydawać.

Mają one rozmaitą postać, bo oprócz typowych makaronów mamy także te łączone delikatnie w kilku miejscach na całej długości firany. Ciekawe efekty i zupełnie nietypowe dają zasłony sznurkowe. Przepuszczają bardzo dobrze światło, co jest istotne dla dużych pomieszczeń z małymi oknami. Tworzą przyjemną atmosferę wewnątrz pomieszczeń i jednocześnie zapewniają intymność odgradzając je od świata na zewnątrz okna. Takie zasłonki zdobi się dodatkowo koralikami lub dekoracyjnymi węzełkami. Śmiało, można sobie sprawić taki wystrój okna do sypialni oraz salonów z nowoczesnym wyposażeniem.

A jeśli nie sznurki i makarony to może panele? Są to firanki modułowe tak można je określić, z wszytym tunelem na patyczek usztywniający. Dają się także wieszać na żabkach. Bardzo praktyczne, modne a przy tym wprowadzające powiew nowoczesności do mieszkania. Zdecydowanie godne polecenia i to, do każdego pomieszczenia w domu. Są wykonane z tkanin żakardowych, odpornych na gniecenie a tym samym nie trzeba ich prasować przed zawieszeniem. Firana to element wyposażenia, na który patrzymy codziennie podobnie jak zasłony.

Wpływają one na charakter pomieszczeń niezależnie od tego czy chodzi o okna w salonie, czy w kuchni. Zdecydowanie, wybierając dekoracje okna, kierujmy się dopasowaniem do wystroju wnętrza oraz ich podporządkowaniu klasycznym bądź też innowacyjnym regułom aranżacji. Tak w jednych, jak i w drugich wnętrzach sprawdzą się firanki i zasłonki sznurkowe, girlandy oraz paski dekoracyjne pod warunkiem, że umiejętnie je dopasujemy do pokoju gdzie przyozdobią okno.