Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Aranżacja okna w kuchni

Ozdoby do okna kuchennego

Kuchnia- pomieszczenie tak naprawdę wielofunkcyjne. Poza tym, że głównie się tam gotuje i pichci smakołyki, to w niektórych domach, także zasiada się do wspólnych posiłków. Zdarza się też, że sąsiadka wpadnie na kawę, to też na ploteczkach czas spędza się często w kuchni. Inaczej mówiąc to serce domu, gromadzące domowników i nawiedzane przez znajomych. Takie miejsce powinno budzić przyjemne skojarzenia, jakie wywołują nie tylko zapachy przyrządzanych pyszności, ale i sam wygląd kuchni.

Dekoracje mają niezmiernie duże znaczenie, nie tylko w salonie. Kuchnia to także miejsce, gdzie można pochwalić się dobrym gustem dekoratorskim, wstawić kwiat na okno lub kwietnik a ponadto, przystroić kuchenne okno zgodnie z porą roku czy okazją. Zwykle wiosna nastraja nas do zmian. Porządki, mycie okien, zmiana firan i zasłon to zwyczajowe kwestię, kiedy nadchodzi Wielkanoc. A wiadomo, że jak święta Wielkiej Nocy się zbliżają, to i liczne kolorowe ozdóbki można wykonać. Kwiaty cięte to standard.

Bardzo kuszącym dodatkiem do nich będą kolorowe jajka zrobione z wydmuszek, papieru lub też jajka styropianowe rozmaicie udekorowane kolorowymi nićmi, połyskującymi wstążkami lub cekinami. Tak przygotowane pisanki zawiesić można na gałązkach wierzby karłowatej i wstawić do wazonu na okno. W zależności od tego jak duże mamy okno w kuchni, pokusić się można o rozmaite inne dekoracje jak stroik na Boże Narodzenie, zrobiony ze sztucznych bądź żywych gałązek, bombki i jajka na szydełku zawieszone w oknie, śnieżnobiałe gwiazdki szydełkowane jak też zazdrostki. Te małe firaneczki wieszane w połowie okna, mają niepowtarzalny urok, choćby z tego względu, że wykonując je samodzielnie można dobrać wzór na każdą okazję i porę roku zależnie od kaprysu.

Samodzielne robienie ozdób do okna kuchennego nie wymaga dużego zachodu. Wystarczy kupić kawałek śnieżnobiałej organzy, skroić kawałek odpowiedniej wielkości na firankę, obszyć po bokach a następnie przyozdobić małymi motywami owocowymi wyhaftowanymi. Te wykonamy haftem krzyżykowym bądź jakimkolwiek innym a następnie naszywamy je na firanę. Ozdobą kuchennego okna, praktyczną i elegancką będą uszyte samodzielnie rolety rzymskie. Wystarczy wybrać materiał we wzory florystyczne bądź abstrakcyjne zależnie od charakteru wnętrza kuchennego.