Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Firanki ręcznie robione

Schematy i wzory firanek na szydełku

Umiejętność samodzielnego wykonania dekoracji dla domu to bezcenna pomoc w wyborze aranżacji także wystroju okien. Niezależnie od tego czy dobieramy firany i zasłony do kuchni czy też zdobne lambrekiny do salonu, można pokusić się o własnoręczne ich przygotowanie. Jak się okazuje szycie zasłon w tym także zdobnych lambrekinów nie musi być zadaniem karkołomnym. Odpowiedni schemat ułatwi z pewnością zadanie. Tak samo ma się sytuacja w przypadku zdobień szydełkowych. Jak się możemy przekonać szydełko to narzędzie, dzięki któremu udaje się wyczarować serwety, obrusy, swetry, bluzki, biżuterię, torebki oraz firany. Jest to z pewnością praca wymagająca czasu, cierpliwości i wzoru do wykorzystania.

Schemat, pomaga, chociaż dla osób zaawansowanych w takim rękodziele, zwykle nie jest problemem stworzyć wzór na własne potrzeby. Jeśli jednak jedynie od czasu do czasu zdarza się nam szydełkować to najlepiej posłużyć się gotowym projektem na papierze. Zrobić firankę pokojową na szydełku to zadanie i łatwe, i trudne zarazem. Konieczna jest znajomość przynajmniej podstawowych ściegów szydełkowych. Praca, której efektem mają być długie firany pokojowe, wymaga szybkości, by w dość krótkim czasie mieć upragnione dekoracje okienne. Decydując o ich ręcznym wykonaniu wybieramy pomieszczenie, w którym je powiesimy. Będzie to miało wpływ na wielkość jak też wybrany wzór.

Sympatyczne, krótkie zazdrostki to idealna propozycja do kuchni. Nadają się one nie tylko do klasycznych wnętrz kuchennych. Te bardziej nowoczesne, również będą się ciekawie prezentować, kiedy umieścimy w oknach szydełkowe firaneczki. Są one najłatwiejsze do wykonania, ponieważ praca nad nimi nie zajmuje dużo czasu. Każdą robótkę ręczną szydełkową rozpoczyna się od zrobienia łańcuszka.

Jeśli firany na szydełku wykonane, mają być proste, bez zdobników i nieregularnych wykończeń, należy rozpocząć od łańcuszka o ilości oczek odpowiadającej długości firany. Następnie na bazie tegoż łańcuszka, wykonuje się dalsze wzory według schematu. Będą to słupki układające się w okienka lub pełne okienka tworzące motyw kwiatowy. Fajnym sposobem na firany szydełkowe jest przygotowanie ich z mniejszych elementów okrągłych lub kwadratowych o tym samym wzorze, jakie w efekcie końcowym należy połączyć i zawiesić w oknie w dowolny sposób.