Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Zasłony i firany do pokoju dziecięcego

Wystrój okna w pokoju dziecięcym

Wspomnienia z lat dziecięcych to przede wszystkim obrazy z domu rodzinnego. Te na długie lata pozostają w pamięci. Nieraz już, jako ludzie dorośli wspominamy wystrój mieszkania, gdzie wychowywaliśmy się. Warto, zatem włożyć odrobinę inwencji w wystrój pokoju dziecięcego, aby umilić dziecku przebywanie w nim oraz wywoływać przyjemne skojarzenia. Lata dzieciństwa powinny być urozmaicane przyjemnymi dla oka dekoracjami- kolorowymi, przedstawiającymi postacie bajkowe oraz delikatne a zarazem radosne motywy kwiatowe.

To dotyczy przede wszystkim aranżacji okna w pokoju dziecka. Pierwszą rzeczą, jaką spostrzegamy po przebudzeniu jest światło wpadające do pomieszczenia. Jeśli zawiesimy w oknie kolorową i zarazem ciepłą firankę zawsze, niezależnie od pory roku i nasłonecznienia, będzie w jego wnętrzu ciepło i przytulnie. By uzyskać taki efekt najlepiej wybierać firanki pomarańczowe, w fajnym odcieniu żółtego, lub też białe z barwnymi aplikacjami. Zasłonki także mogą być w ciepłych barwach żółtej, tofi, pomarańczowe, złote, różowe i zielone.

Do dziewczęcego pokoiku można je upiąć zbierając zasłony po bokach, zdobną kokardą oraz dodatkowo zastosować marszczony delikatnie lambrekin, u góry. Taka aranżacja okna w pokoju, to dla każdej dziewczynki namiastka małej komnaty pałacowej z eleganckimi i dostojnymi zasłonkami. Z pewnością będzie mogła się poczuć jak księżniczka. Zasłonki najlepiej wybierać z niezbyt grubych materiałów. Niech do pokoiku naszej pociechy wpada jak najwięcej światła, zwłaszcza jesienią i wczesną wiosną.

Firanki z woalu z nadrukami postaci z bajek Scooby Doo, Smerfami, Gumisiami lub Kubusiem Puchatkiem, na pewno przypadną do gustu każdemu dziecku. Dla chłopców warto rozejrzeć się za firankami w samochody lub z postaciami piratów. Dla starszych dzieci- nastoletnich, doskonałym wystrojem do pokoju młodzieżowego będą firany makarony i z koralikami. Dla młodszych dzieciaków nie nadają się z uwagi na fakt, że lubią się plątać, starszym dziewczętom mogą się spodobać zwłaszcza firanki sznurkowe z koralikami – nieco romantyczne i takie dziewczęce. Wystrój okna w pokoju dziecięcym to sporo możliwości. Pomysłów nie zabraknie, zwłaszcza, jeśli przyjrzeć się propozycjom sklepów z firankami i zasłonami specjalnie szytymi z myślą o dzieciach.