Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Aranżacja okna w sypialni

Zasłony i firany do sypialni

Okno w sypialni to poniekąd wyzwanie aranżacyjne. Ma być szykownie, ale jednocześnie przytulnie. Pomieszczenie sypialne w domu to strefa intymna, nie zapraszamy do niej gości, ale sami powinniśmy czuć się w niej przyjemnie i odpoczywać po całym dniu. Toteż wybierając zasłony i firany do pokoju sypialnianego kierujmy się charakterem wnętrza jak też jego elementami wyposażenia. Zasada jest taka sama jak przy doborze elementów wystroju okien w każdym innym pomieszczeniu. Nie może sprawiać ono wrażenia nieestetycznej różnorodności.

Dobierzmy wzory romantyczne, ale zarazem spokojne, niezbyt agresywne i nieatakujące naszego wzroku. Takie motywy wieczorem przy ciemnym świetle lampki nocnej nie wydają się zbyt mocne, jednak w świetle dziennym mogą dawać wrażenie ciężkich i nieprzyjemnych dla oka zwłaszcza po przebudzeniu. Do wyboru mamy obecnie wiele rozwiązań, rolety, żaluzje, zasłony z rozmaitych tkanin, zasłony cienkie i grube (zaciemniające i wygłuszające), lambrekiny a w tym także zasłony i firany do sypialni z oknem balkonowym.

Prostym sposobem na dobór wystroju okna w sypialni a także firan i zasłon w pokoju dziecięcym, jest podporządkowanie dekoracji wybranej kolorystyce. Powinny to być maksymalnie trzy odcienie jasne lub ciemne. Natężenie barw zależne jest od upodobań. Jedni wolą kolory ciemne i wyraziste dla innych klimat sprzyjający w sypialni tworzyć będą pastele. Bardzo eleganckie są zasłony do sypialni w stylu tradycyjnym. Szczególnie wygodne w utrzymaniu są firanki klasyczne z brilansu lub inaczej markizety nabłyszczanej. To tkaniny niemnące się i tym samym niewymagające prasowania, po wypraniu i wysuszeniu gotowe do zawieszenia. Mogą być dodatkowo zdobione gipiurą u dołu, lub u góry albo też stanowiącej aplikację na całej powierzchni firany.

Ponadto do sypialni idealnie nadają się firanki z woalu– bardzo delikatne, lekko przejrzyste i zmysłowe. Może to być woal gładki lub kreszowany a jego ozdobę również z powodzeniem stanowić może gipiura. Dodatkowo są różnorodnie upinane w klepsydry lub podobnie jak lambrekin woda. Nowoczesne firany i zasłony do sypialni to przede wszystkim gładkie tkaniny na przelotkach lub szelkach z jednolitym gustownym wzorem niekoniecznie białe. Ponadto do innowacyjnych wnętrz o niebanalnej architekturze pasować będą systemy panelowe, także do sypialni z oknem balkonowym.